Grubsze włoski na nosie

Dzień Dobry! Zauważyłem od 4 miesięcy, że z meszku na nosie kilkanaście włosków stało się dłuższych i troszkę jakby wzmocnionych lecz są one jasne. Byłem u lekarza w celu badań hormonalnych. Lekarz przeprowadził wywiad, spojrzał na mnie i powiedział, że nie mam powodów do obaw, ponieważ na pierwszy rzut oka widzi, że nie mam problemów hormonalnych gdyż nie mam problemów z wagą, nie zrobił mi się niższy głos, nie mam dziwnego zapachu od skóry, nie łysieje. Jaka może być inna przyczyna problemu?

Małgorzata Panek

W wieku 20-25 lat występuje najwyższe stężenie hormonów nadnerczy i największa na nie wrażliwość, co może powodować zwiększenie ilości owłosienia. Jeśli lekarz wykluczyć zaburzenia hormonalne, problem owłosienia jest tylko kwestią estetyczną. Jeżeli bardzo jest on uciążliwy, może Pan poddać się np depilacji laserowej.
Pozdrawiam