Gruczoł krokowy 64x54x53 - cz wyniki są prawidłowe?
Witam. Mam 63 lata. Pojawił się 2-krotnie krwiomocz (krótko na początku oddawania moczu). Parcie na pęcherz występuje. Badanie ogólne moczu: Krew -10,0 erytroc/ul, PH - 5,0, leukocyty - 0-2 wpw, erytrocyty -10-15 wpw, ciężar właściwy - 1,015. Pozostałe pozycje w normie. Badanie USG: Gruczoł krokowy o wymiarach 64x54x53. Miąższ w całości hyperechogeniczny, niejednorodny echogenicznie, torebka gruczołu zachowana. Całość wyraźnie wpukla się do światła pęcherza. Proszę o wyrażenie swojej opinii, bo wyznaczoną wizytę mam odległą. jan.ewski3@wp.pl.
63 LAT ponad rok temu
Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki
Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Marcin Buczek
56 poziom zaufania
Szanowny Panie,
biorąc pod uwagę przede wszystkim pojawienie się krwiomoczu, a także istotne powiększenie Pana gruczołu krokowego, najprawdopodobniej mamy do czynienia z nowotworem prostaty - jednakże do czasu wykonania badania PSA i biopsji gruczołu krokowego nie można postawić ostatecznego rozpoznania. Niestety, kolejki do urologa w Polsce są bardzo długie, dlatego mimo wszystko musi się Pan uzbroić w cierpliwość - na szczęście rak prostaty jest nowotworem wolno rozwijającym się.