Gruczolak cewkowo-kosmkowy z dysplazją małego stopnia w wyniku badania polipa

Co oznacza gruczolak cewkowo-kosmkowy z dysplazją małego stopnia. Są to wyniki z pobrania wycinków polipa o eielkości około 3x4 cm. z kątnicy jelita grubego,

Jest to zmiana łagodna typu nowotworowego, ale o bardzo słabych możliwościach zezłośliwenia. Polip należałoby najlepiej usunąć z uwagi na wielkość w całości jeśli to możliwe drogą endoskopową. Na pewno zmiana ta wymaga obserwacji. Decyzję co do dalszego postępowania powinien podjąć lekarz prowadzący, kierujący na kolonoskopię.