Gruczolak cewkowy błony śluzowej jelita grubego

Gruczolak cewkowy błony śluzowej jelita grubego, dysplazja małego a ogniskowo dużego stopnia. Materiał pofragmentowany, co uniemożliwia ocenę marginesów resekcji.
ponad rok temu

Witam serdecznie.
Zmiana jest nowotworem łagodnym, który ma jednak pewien potencjał przekształcenia się w raka jelita grubego. Dlatego konieczna jest kontrola marginesów usunięcia nieprawidłowej struktury (prawdopodobnie w czasie kolonoskopii). Z wynikiem badania należy zgłosić się do lekarza prowadzącego.