Grudki w kolorze skóry przy wejściu do pochwy - co to?

Witam, mam takie pytanie. Jakoś tydzień temu wyczułam takie grudki przy wejściu do pochwy. Są one w kolorze skóry, a po wejściu do wody robią się bezbarwne. Nie boli mnie to, nie swędzi, nie szczypie ogólnie żadnych objawów, tyle że są i że się roznoszą pomału. Nie wiem co to jest i skąd one się wzięły. Wyczułam je kilka dni po miesiączce, zrobiłam nawet zdjęcie. Nie mam na obecną chwilę jak iść do ginekologa, bo wszystkie terminy są zajęte. Prosiłabym chociaż o informacje co to jest?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Przyczyna Pani dolegliwości może być pojawienie się kłykcin w obrębie narządów płciowych. Są one wynikiem zakażenia wirusem brodawczaka i wymagają leczenia. Zmiany mogą również wynikać z patologii gruczołów znajdujących się w tej okolicy.
Jednak, żeby to potwierdzić konieczna jest wizyta u ginekologa i badanie lekarskie, wykonanie badania cytologicznego.
Jeżeli potwierdzi się infekcyjny charakter zmian, a jest Pani aktywna seksualnie, konieczne będzie także leczenie Partnera.
Proszę z wizytą nie zwlekać.

Pozdrawiam