Grudki w nasieniu po masturbacji

Ostatnio zauważyłem, że nasienie wypływające po szybkiej masturbacji ma w sobie jakby takie żelatynowe grudki, sznureczki. Natomiast w nasieniu wypływającym po około godzinnym stosunku taka sytuacja nie występuje. Dodam, że około 4 mies. temu urolog wykrył po USG u mnie w nerkach lekki piasek, na który biorę Rowatinex 3x1. Czy może być to z tym związane?

Ponadto kilkanaście miesięcy temu miałem zapalenie gruczołu krokowego, które było leczone Chinolonami. Po zakończeniu kuracji było dość dobrze, choć pozostały tępe bóle w kroczu. Po silniejszym uwidocznieniu się bólów w kroczu i udach (szczególnie udach) 4 mies. temu znów udałem się do urologa, myśląc że to kolejne zapalenie gruczołu. Ten z kolei powiedział, że nie ma tu śladu po żadnym zapaleniu no i właśnie stwierdził owy piasek. Czy ten piasek może powodować także te bóle? Dodam, że miałem przerwę ponad 1 mies. w stosowaniu leku Rowatinex, ponieważ mój stan się wtedy polepszył. Teraz znów biorę owe kapsułki. Dodam, że mam 20 lat i chciałbym, aby ten problem jak najszybciej rozwiązać.

Żelatynowe grudki wyglądają u mnie następująco po 1h (częściowo upłynnione, ale duża część pozostaje w takiej postaci jak na zdjęciu): http://i44.tinypic.com/14so6d0.jpg Na różnych forach znalazłem wykluczające się odpowiedzi. Jedne były w stylu, że wszystko w porządku, inne, że to jakieś zapalenie. Dlatego potrzebuję fachowej opinii. Obecnie mam owe żelatynowe grudki po szybkiej masturbacji (po godzinnym stosunku) i bóle, szczególnie w udach.

Witam serdecznie!

Niestety w ramach porady internetowej nie da się stwierdzić czy jest to wariant normy czy jest to spowodowane stanem chorobowym. Aby wykluczyć stan zapalny lub inne nieprawidłowości konieczne będzie z pewnością badanie nasienia. Ważna jest ocena makroskopowa oraz mikroskopowa a także posiew. Warto wykonać także badanie morfologii krwi i parametrów stanu zapalnego (OB, CRP). W przypadku tendencji do kamicy moczowej (piasek w nerkach) musi Pan pamiętać o wypijaniu dużej ilości płynów, aby nie dochodziło do zastoju moczu w nerkach i drogach moczowych. Kolka nerkowa objawia się bólami okolicy lędźwiowej z promieniowaniem do pachwiny, ale jest to związane z obecnością kamieni w drogach moczowych. Aby wyjaśnić Pana dolegliwości może warto byłoby także wykonać USG jąder.

Pozdrawiam Lek. med. Agnieszka Barchnicka