Grudkowata postać kału

witam, ostatnio zauwazylem u mnie dziwna zmiane w wyproznianiu sie, mianowicie moj kal przy oddaleniu jest ciagle w formie grutkowatej malo tego w nim sa takie male punkciki ktore wygladaja jak kukrydza lecz nie jest to ona gdyz sprawdzilem, stolec ma strasznie twarde grudki, czasami tez czuje jakbym byl nie dokonca wyprozniony lub jak bym mial wzdecia a nie moge ich wydalic... co to moze byc ? czy to moze byc cos powanego ?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne jest badanie lekarskie aby moc coś więcej powiedzieć. proponuję udać się do lekarza rodzinnego.