Grupy krwi dziecka i matki

witam jestem matka 3 miesiecznej coreczki podczas ciay okazalo sie ze mam grupe krwi ujemna , nie wiem jaka grupe ma ojcic dziecka . po porodzie do wypisu doloaczyli mi kartke na ktorej pisalo ze nie kwalifikuje sie do podania immunoglobuliny.... dodam ze corka ma grupe krwi dodatnia... ktos moze powiedziec mi dlaczego sie nie kwalifikuje i co to oznacza w drugiej ciazy?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, prawdopodobnie oznacza to, że w Pani organizmie zostały wytworzone przeciwciała i w takiej sytuacji nie kwalifikuje się Pani do podania immunoglobuliny. W drugiej ciąży może to oznaczać, że jak dziecko będzie miało również grupę krwi dodatnią to będzie musiała Pani stosować profilaktykę od początku ciąży. Pozdrawiam.