Gruźlica oporna na leczenie

Moja mama jest bardzo ciężko chora. Gruźlica, oporna na leczenie. Lekarze zaproponowali jej torakoplastyke. Powiedzieli jej, że musi zdecydować sama, czy ją robić czy nie. Jest już tak źle, że oni sami nie wiedzą, co zrobić. Nawet nie chcą podpowiedzieć "co wybrać". Ja natomiast mam pytanie. Czytam w internecie o tym. Wiem już, że to bardzo bolesna operacja. A potem często zakłada się pacjentom Klamrę". Co to jest klamra, jak to wygląda i dlaczego nie zawsze się ją stosuje? Dzięki z góry.

Decyzja zawsze należy do pacjenta. To pacjent wyraża zgodę na proponowane leczenie. Jeżeli gruźlica jest oporna na leki to trzeba spróbować innych metod. Nikt nie zmusi pacjenta do leczenia. Państwo mają prawo odmówić. Trzeba wówczas na siebie wziąć także pełną odpowiedzialność. A czy mają Państwo inny pomysł? Inną metodę? To chyba powinno wystarczyć doz rozumienia, że odpowiedzialność spoczywa na Państwu. Z pewnością chcą Państwo, żeby była mama zdrowa. Ale decyzja jest po Państwa, a dokładnie po mamy stronie.