Grypa czy coś podobnego?

Witam! Mam na imię Ania i mam 28 lat. Czytałam o objawach różnych chorób, ale tak naprawdę żadne z nich do mnie nie pasuje. Nie mam gorączki ani kataru, natomiast od kilku dni jestem bardzo osłabiona, bolą mnie mięśnie i stale kręci mi się w głowie. Do tego mam bardzo silny ból gardła, a także mam tzw. watę w uszach. Nie mam pojęcia, co się dzieje. Od kilku dni biorę witaminę C i nic poza tym. Czy powinnam udać się do lekarza? Nie chciałabym w poczekalni złapać coś gorszego... Z góry dziękuję za pomoc.

Lek. Izabela Brym

Witam.

Objawy opisane przez Panią mogą świadczyć o zakażeniu wirusem grypy. Dla tej infekcji charakterystyczna jest jednak wysoka gorączka, która w Pani przypadku nie wystąpiła. Może być to spowodowane innym charakterem infekcji lub przyjmowaniem leków. Sądzę, że wizyta u lekarza, który zebrałby dokłądny wywiad oraz zbadał Panią, rozwiałaby Pani wątpliwości.