Grypa, gorączka a antybiotykoterapia

Mój tata jest chory od tygodnia.Kiedy poszedł do lekarza,strasznie bolały go kości i stwierdzono,że to grypa.Jednak jego stan z dnia na dzień się pogarszał oraz wzrastała temperatura nawet do 39 stopni. Po kolejnej wizycie u lekarza,dostaniu antybiotyków nadal stan zdrowia się nie poprawiał i była także gorączka.Aktualnie po wybraniu 6 zaszczyków aktualnie zaszczyków nadal utrzymuje się temperatura od 37 stopni do 37,5 stopni. Co to może być za choroba?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam,
Nie wiem w jakim wieku jest tata, jednak u osób starszych infekcje mają często dłuższy i bardziej powikłany przebieg. Jest bardzo prawdopodobne, że w wyniku powikłań grypy doszło do wtórnego zakażenia bakteryjnego i dlatego włączono antybiotyki. Nastąpiła już poprawa w postaci spadku gorączki, rekonwalescencja i powrót dobrego samopoczucia może jednak trwać dłużej i utrzymywać się po ustąpieniu samych objawów chorobowych.