Grypa i ból brzucha podczas kaszlu - co robić?

Witam! Jestem przeziębiona, czuję się osłabiona, wszystko mnie boli. Na początku miałam katar, który przeszedł w suchy kaszel i właśnie podczas tego kaszlu strasznie bolą mnie mięśnie brzucha a także i pleców. Tak bardzo, że nawet nie mogę się śmiać. Co mam robić? Czy to przejdzie, czy jakiś większy problem? A co do przeziębienia zaczęłam brać kwas acetylocysteinowy, preparat złożony z paracetamolem, witaminę C i bromheksynę. Polecają jeszcze Państwo jakieś środki?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Ze względu na opisywane przez Panią dolegliwości w pierwszej kolejności wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego. Konieczne jest badanie lekarskie i dokładne zebranie wywiadu. Dopiero po postawieniu rozpoznania mozliwe jest zalecenie leczenia. Lekarz po badaniu określi również czy są wskazania do stosowania leków hamujących kaszel.

Podczas silnego kaszlu niestety mogą wystąpić dolegliwości ze strony jamy brzusznej, tak jak napisała wcześniej o włączeniu leczenia można zdecydować po badaniu.

Polecam artykuły zamieszczone na naszym portalu, między innymi:
http://portal.abczdrowie.pl/zalecenia-lekarskie-przy-grypie
http://portal.abczdrowie.pl/domowe-sposoby-leczenia-grypy-i-przeziebienia
Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.