Grypa i bóle stawów po Augmentinie

Trafilam z obiawami grypy do lekarza, ktory przypisal mi augmentin. Po dwoch dniach stosowania tego leku mam bardzo silne bole w stawach, caly czas goraczke 38 -38,5, i bolace przy dotyku miejsca na szyji w okolicach uszu. Obawiam sie ze to skutek uboczny antybiotyku. Czy mimo wszystko mam przyjac kolejna tabletke czy pominac jedna dawke? Jutro wybieram sie ponownie do lekarza

Lek. Katarzyna Szymczak

Opisane objawy dotyczą raczej przebiegu choroby niż działania ubocznego leku.
Pozdrawiam