Grypa i wysoka gorączka u dziecka

Witam! Dziecko w piątek było u lekarza 39 stopni gorączki - diagnoza grypa. Paracetamol i ibuprom do podawania na zmianę + neosine.Teraz nadal ma wysoką gorączkę (w dzień spadła) czy to normalne podczas grypy? Czy jutro powinnam z nim znów iść do lekarza?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Utrzymywanie się wysokiej gorączki mimo leczenia paracetamolem i ibuprofenem jest objawem niepokojącym. Warto udać się do lekarza jeszcze raz - być może pojawiły się nowe objawy, które wpłyną na diagnozę.