Grypa jelitowa czy pierwsze objawy ciąży?

chcialam jeszcze dodac ze zawsze robilismy to bez zabezpieczeni i chlopak spuszczal sie na zewnatrz a od jakiegos czasu we mnie zaczol sie spuszczac bo wie o dniach nieplodnych a robilam test wyszlo negatywnie 3 dni temu 4 i mama twierdzi ze za szybko ale zrobie jeszcez tak jak pan mowi :) od paru dni czulam sie dziwnie glowa bolala slaba bylam wgl niby zbieralo sie na grype jelitowa tak mi niedobrze bylo ale juz dzis jest ok jakas taka w koncu normalna jestem :)

Lek. Marta Gryszkiewicz

Objawy początków ciąży mogą być niespecyficzne i przypominać objawy grypowe.
Test ciążowy powinien zostać wykonany w dniu spodziewanej miesiączki lub po tym terminie. Wcześniejsze wykonywanie testu nie ma sensu, gdyż jego wynik jest niewiarygodny.
Należy pamiętać, że na dzień owulacji wpływa wiele czynników zewnętrznych - stres, zmęczenie, adrenalina, niewyspanie, przeziębienia, spożywanie alkoholu i innych używek i itd.
Istnieje więc realne ryzyko zapłodnienia, tak jak zawsze w przypadku niestosowania żadnych metod antykoncepcji.
Jeśli więc nie planuje Pani na razie ciąży, może warto rozważyć rozpoczęcie antykoncepcji - mechanicznej lub hormonalnej.