Grypa jelitowa i opryszczka wargowa u 26-latki

witam ostatnio miałam grype jelitowa do tego opryszczke wargowa i przez to powiekszyły mi sie wezły przy obojczyku jeden nad i 2 pod obojczykiem teraz widze ze sie pomniejszyły ale ile czasu trzeba by całkiem znikły?czy one moga zostac juz wyczuwalne?sa małe miekkie i przesuwalne.dodam ze jestem szczupła bardzo i nawet nie wiem czy wczesniej nie wyczułabym ich palcem bo nie zwracałam uwagi.Prosze o odp na wszystkie pytania

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli objawy infekcji ustąpiły to w ciągu do 2 tyg objawy z węzłów chłonnych powinny ustąpić. Proponuje udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.