Grypa w 28. tygodniu ciąży

Witam, jestem w 28 tyg ciąży. Wczoraj dopadła mnie grypa, mam 27 stopni temp., katar, kaszel oraz ból gardła. Czy to szkodzi dziecku? Czy wysmarkanie się oraz kichanie jest groźne dla dziecka?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! "Smarkanie oraz kichanie" nie jest niebezpieczne dla dziecka. Infekcja już jednak takie zagrożenie może stanowić. Proszę nie bagatelizować objawów, tylko skonsultować się ze specjalistą ginekologiem lub lekarzem POZ.