Grypa żołądkowa? Czy coś poważnego?

Dzień dobry! Od 3 dni męczy mnie ostra wodnista biegunka, bóle brzucha, gorączka. W pierwszym dniu po śniadaniu rozpoczęły się objawy czyli biegunka plus gorączka. Oddawałem stolec w ciągu dnia jakieś 20 razy, wieczorem objawy osłabły. Dnia następnego minimalne objawy bez gorączki tylko biegunka postanowiłem zjeść śniadanie z lekko czerstwej bułki i wędliny ( polędwica z warzywami, zielona herbata) praktycznie przez cały dzień sporadyczne biegunki i bóle natomiast wieczorem gdy kładłem się spać rozpoczął się bardzo mocny ból okolic obojczykowych. Dodam, że był nie do zniesienia. Odczuwałem także lekki ból w okolicach wątroby i śledziony nie był zbyt mocny, raczej kłucie co jakiś czas. Udało mi się usnąć na godzinę po czym w okolicach 4 rano dnia następnego rozpoczęła się masakra, że tak to nazwę. W ciągu kilku godzin byłem w wc już 11 razy ostry kłujący ból brzucha, impulsywny chwile przed oddaniem stolca, plus gorączka. Zażyłem leki przeciwbólowe i rozkurczowe. Oprócz zbicia gorączki więcej efektów to nie dało. Dodam że mononukleozę już przechodziłem w 2004 roku. Mam 24 lata uprawiam czynnie sport, nie jem regularnie, spożywam raczej dość sporo piwa może to ma swoje odbicie w tej sprawie. Proszę o poradę!
24 LAT ponad rok temu

Witam,

Opis dolegliwości sugeruje etiologię zakaźną-prawdopodobnie wirusową, choć bakterii ew. toksyn bakteryjnych również nie można wykluczyć. Ustalić to łatwiej po zebraniu dokładniejszego wywiadu lekarskiego. Jeśli dolegliwości nie ustąpią w ciągu kilku dni-nie będzie choćby niewielkiej poprawy lub co gorsza nastąpi nasilenie, konieczna będzie pomoc lekarska.
Pozdrawiam