Grypa żołądkowa u dziecka a nerwowość i senność

Witam! Wróciliśmy wczoraj z synkiem 2 latka ze szpitala. powodem hospitalizacji była grypa żołądkowa- odwodnienie. (nie rotawirus). od powrotu synek, który zawsze był wesoły i szczęśliwy, jest teraz senny, nerwowy i wręcz agresywny. nie poznaję własnego dziecka. Co się stało? Wynik kroplówek, stresu? Mały krzyczy i ciągle powtarza, że się boi, nie wie, czego chce, ciągle chce na ręce... Nie wiem, z czym to powiązać. Bardzo proszę o pomoc!!!

Milena Lubowicz

Być może jest to związane ze stresem związanym z pobytem w szpitalu, wkłuciem, kroplówkami. Dziecko w tym momencie potrzebuje dużo bliskości i wsparcia. Myślę, że wszystko wróci do normy, proszę tylko dziecku dać trochę czasu żeby odzyskało poczucie bezpieczeństwa. Warto też pamiętać żeby nigdy nie straszyć dzieci szpitalem czy panem doktorem, bo potem w sytuacji gdy konieczna jest hospitalizacja czy leczenie stres jest dużo większy.
Pozdrawiam