Grypa żołądkowa u dziecka a odwodnienie

Mój 2,8 letni syn własnie przeszedł Grypę Żołądkowa (temperatura, wymioty , biegunka ) opadł z sił . Nie mogę wmusić w niego Elektrolitów pluje i zmusza sie do wymiotów.Ale dużo pije wody. Martwią mnie jego strasznie śmierdzące gazy poprzedzone bólem brzuszka . Co robić ? dostaje Dicoflor w kroplach. Srodki od biegunki i mdłości odstawiliśmy już. Czy powinnam sie martwić ?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się z dzieckiem do lekarza pediatry celem kontroli. Po badaniu będzie można określić konieczność dalszego postępowania.