Gryzienie innych dzieci przez dwuipółlatka

Dzień dobry mam małe pytanie związane z gryzieniem przez dziecko. Nasz dwu i pół letni syn gryzie inne dzieci natomiast robimy to bez złości czy innych emocji. Bawi się z kolegą bądź koleżanką w żłobku kazde z nich zajete jest sobą on sie odwraca gryzie i wraca do tego co robił. Przedszkolanki juz nie mają pomysłu jak to zwalczyć. Należy zaznaczyć iż mieszkamy poza granicami Polski, synek chodzi do anglojęzycznego przedszkola a w domu rozmawiamy po polsku.

Witam ;-)
Mam kilka pomysłów na rozwiązanie tego problemu. Przede wszystkim należy odkryć źródło problemu. Może to być zbyt mała ilość spożywanego pokarmu lub dziecko znalazło taki sposób okazywania emocji. Może też chcę zwrócić na siebie uwagę. Niestety ja nie jestem w stanie dokładnie tego stwierdzić przez internet.

Proszę porozmawiać z Paniami w przedszkolu aby reagował przy każdej możliwej chwili. Mają złapać dziecko za rękę i patrząc w oczy mówić "nie możesz tego robic" - twierdząco i stanowczo.

W domu natomiast pracować nad ukazaniem dziecku innego sposobu rozładowania emocji - celuję, że problem leży w tej kwestii.

Pozdrawiam serdecznie
http://psychopedagog.eu

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Należy wnikliwie zaobserwować dziecko w jakich to dzieje się okolicznościach. Czasem nam się wydaje, że coś dzieje się bez związku tymczasem może być inaczej. Co robii przed ugryzieniem, co robią inne dzieci, co się dzieje w okół i przed i po zajściu. Dalej jaka jest reakcja otoczenia, pań przedszkolanek na ugryzienie. To wszystko może mieć wpływ na podjęcie decyzji jak zadziałać by pewne zachowania się nie powtarzały.
Zapraszam na konsultacje w UK w Highworth.
Pozdrawiam AM