Grzybica czy cukrzyca?

Witam. Jestem 34-letnim mężczyzną. Od około 2 tygodni pod napletkiem pojawił mi się biały nalot, który kilka razy dziennie usuwam, dochodzi lekkie swędzenie żołądzi. Od tygodnia zaczynam tracić na wadze a właściwie się odwadniam. Piję duże ilości płynow w ciagu dnia-3-4 litry (już nie trenując), w nocy około1,5 litra przy okazji cogodzinnego wstawania do toalety. Kolejną dolegliwością jest również biały nalot na języku z delikatnymi pęknieciami, plus ten metaliczny posmak. Czasem zgaga. W badaniu moczu Glukoza 3+, Glukoza ilościowo 7112, Azotyny dodatnie. Bardzo proszę o odpowiedź.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

U zdrowego człowieka w moczu nie ma glukozy! Jej obecność świadczy o znacznie podwyższonym stężeniu cukru we krwi - powyżej tzw. "progu nerkowego", czyli 180 mg%. To naprawdę dużo. Radzę jak najszybciej, najlepiej jutro rano, zgłosić się do lekarza rodzinnego w celu zbadania poziomu glukozy we krwi. Proszę opowiedzieć lekarzowi o swoich dolegliwościach - Pańskie problemy są dość typowe dla cukrzycy. Wzmożone pragnienie, częste oddawanie moczu i chudnięcie to książkowe objawy cukrzycy. Grzybica prącia też jest podejrzana.

Po rozpoczęciu leczenia cukrzycy dolegliwości stanu zapalnego w jamie ustnej, prawdopodobnej grzybicy penisa oraz nadmierne pragnienie powinny się dość szybko wycofać.