Grzybica czy niestety coś poważniejszego?

Dzień dobry! Zwracam się do Pani z moim problemem. Chodzi o to, że od dwóch miesięcy nie do końca potrafię poradzić sobie z grzybicą żołędzi. Problem zaczął się pod koniec listopada. Objawy były dość ostre, których przy wcześniejszych grzybicach nie miałem. Zawsze było to tylko swędzenie i kilka kropek, a tym razem prawie cała żołądź była czerwona, dodatkowo straszne czerwone było wędzidełko i było wrażliwe na dotyk. Bolało. Bolało również przy oddawaniu moczu. Smarowałem maścią i objawy odpuściły. Ale jednak lekarz 1-go kontaktu dał mi 10 tabl. pewnego leku wspomagającego leczenie, które jeszcze bardziej uspokoiły objawy. Generalnie jest naprawdę dużo lepiej. Ale nie jest do końca dobrze. Minął styczeń, a w jednym miejscu nadal pojawia się zaczerwienie. Tym razem nie swędzi, ale czasem (nie wiem czy przez to, że tak dużo o tym myślę) wydaje mi się, że czuję jakby lekki ból, może świąd, trudno opisać. Dodatkowo jakby odczuwam większą potliwość okolic intymnych, zwłaszcza moszny i pachwiny. Niepokoi mnie to strasznie. Z moją dziewczyną współżyję normalnie, nie odczuwam dyskomfortu, nie boli nic, ale zaznaczam, że uprawiamy seks w prezerwatywie. Napiszę też, bo być może będzie to miało znaczenie, że nie wiem czemu, ale mój napletek nie do końca zakrywa żołądź i czasem gdy idę do toalety, to wydaje mi się, że ujście cewki jest jakby bardziej zaczerwienione przez to, że bezpośrednio ociera się o bieliznę (proszek ?). Dodam też, choć głupio mi z tym, że gdzieś w listopadzie miałem przypadkowy kontakt seksualny w prezerwatywie (chociaż partnerka przez chwilę oralnie pieściła mnie bez prezerwatywy). Bardzo proszę o radę i pomoc. Reasumując... jest naprawdę dużo lepiej, ale objawy nie do końca ustąpiły. No i dodatkowo ta nadpotliwość okolic intymnych mnie niepokoi. Niestety ból czy "dziwne czucie" prącia również budzi mój niepokój. Skóra żołędzi u góry jest dziwna, czasem jakby kanaliki powstają, no i te dwa miejsca nadal czerwone. Z góry dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Wydaje się, że objawy przez Pana opisywane nie mają cech procesu zapalnego. Myślę, że przebył Pan ostrą infekcję grzybiczą, otrzymał właściwe leczenie, a objawy, o których Pan pisze, mają charakter dyskretnych, zejściowych zmian pozapalnych.

Proszę zwrócić uwagę na odpowiedni dobór preparatów do mycia (żel do higieny intymnej), a także nakłonić partnerkę do wizyty u ginekologa (w razie infekcji musicie być leczeni oboje jednoczasowo).

W przypadku zaostrzenia zmian, radzę udać się do dematologa.