Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 7 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Grzybica i nocne swędzenie

Witam, ostatnio byłem u dermatologa i przepisał mi fluconazole 1 x rano, aleric 1 x wieczorem i maść travocort 2 x dziennie (smaruję rano i wieczorem). Minął już tydzień, a objawy w okolicy penisa w ogóle nie ustepują... 2 wypryski tylko zeszły, a reszta się trzyma... Codziennie w nocy się budzę i nie mogę zasnąć przez jakieś 2-3 godziny... Swędzenie w nocy jest nie do wytrzymania... Czyżby zła diagnoza albo złe leki, że nie ma żadnej poprawy??? Dodam, że moją dziewczynę wczoraj zaczęły swędzieć nogi, a dzisiaj w okolicy brzucha... nie widać u niej żadnej zmiany skórnej... Ma się udać z tym do dermatologa? Jak rozwiązać mój problem? Będę bardzo wdzięczny serwisowi http://abcgrzybica.pl za szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Leczenie grzybicy

Grzybica to choroba, która może atakować różne części ciała. Jak można się jej pozbyć? Na ten temat wypowiada się ekspert - Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.

Witam! Flukonazol, który Panu przepisano działa przeciwgrzybiczo. Jeśli zdiagnozowano u Pana grzybicę (konkretnie drożdżycę) błon śluzowych penisa, to leczenie to jest właściwe. W takich przypadkach zaleca się podawanie flukonazolu przez 4-6 tygodni, a więc tydzień to za mało, aby ocenić skuteczność terapii! Travocort i Aleric to leki, które powinny zmniejszyć u Pana świąd. Jeśli ich działanie jest niewystarczające, może warto porozmawiać z lekarzem o zwiekszeniu dawki Alericu albo zmianie np. na Clemastinum. Jest to lek nieco starszy niż Aleric i ma działanie lekko uspakajające, "przymulające". Na ogół jest to oczywiście postrzegane jako wada, ale w Pana przypadku może być plusem - jeśli zażyje Pan go przed snem, będzie Pan miał spokojną noc. Pozdrawiam serdecznie!

Lekarz, autorka wielu publikacji naukowych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy