Grzybica i nocne swędzenie

Witam, ostatnio byłem u dermatologa i przepisał mi fluconazole 1 x rano, aleric 1 x wieczorem i maść travocort 2 x dziennie (smaruję rano i wieczorem). Minął już tydzień, a objawy w okolicy penisa w ogóle nie ustepują... 2 wypryski tylko zeszły, a reszta się trzyma... Codziennie w nocy się budzę i nie mogę zasnąć przez jakieś 2-3 godziny... Swędzenie w nocy jest nie do wytrzymania... Czyżby zła diagnoza albo złe leki, że nie ma żadnej poprawy??? Dodam, że moją dziewczynę wczoraj zaczęły swędzieć nogi, a dzisiaj w okolicy brzucha... nie widać u niej żadnej zmiany skórnej... Ma się udać z tym do dermatologa? Jak rozwiązać mój problem? Będę bardzo wdzięczny serwisowi http://abcgrzybica.pl za szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

Witam!
Flukonazol, który Panu przepisano działa przeciwgrzybiczo. Jeśli zdiagnozowano u Pana grzybicę (konkretnie drożdżycę) błon śluzowych penisa, to leczenie to jest właściwe. W takich przypadkach zaleca się podawanie flukonazolu przez 4-6 tygodni, a więc tydzień to za mało, aby ocenić skuteczność terapii!
Travocort i Aleric to leki, które powinny zmniejszyć u Pana świąd. Jeśli ich działanie jest niewystarczające, może warto porozmawiać z lekarzem o zwiekszeniu dawki Alericu albo zmianie np. na Clemastinum. Jest to lek nieco starszy niż Aleric i ma działanie lekko uspakajające, "przymulające". Na ogół jest to oczywiście postrzegane jako wada, ale w Pana przypadku może być plusem - jeśli zażyje Pan go przed snem, będzie Pan miał spokojną noc.
Pozdrawiam serdecznie!