Grzybica jamy ustnej a możliwość zarażania

Witam! 13 dni temu byłam i lekarza i stwierdzono u mnie grzybice jamy ustnej. Dostałam leki. Biorę je codziennie. Widze delikatne zmiany lecz ten biały "osad" nadal jest na końcu języka i chciałabym sie go jak najszybciej pozbyć co powinnam Zrobic? Czy na takim etapie moge zarazić kogos ta choroba poprzez całowanie?

Witam,

Proszę kontynuować zalecone leczenie jeżeli obserwuje Pani poprawę. Należy zahować również staranną higienę jamy ustnej ( płukać jamę ustna po każdym posiłku, szczotkować język).
Ważne jest aby zgłosiła się również Pani na wizytę kontrolną do lekarza.

Z poważaniem,
Katarzyna Osipowicz