Grzybica jamy ustnej a odpowiednia dieta

witam. pytanie mam bardzo praktyczne i potrzebuję konkretnej odpowiedzi. Jakie produkty powinienem jeść mając grzybicę jamy ustnej? Wiem,że należy wyeliminować cukier - słodycze itp. Jednak czytając informacje w internecie musiałbym zrezygnować prawie ze wszystkiego co jem.Co ja mam jeść? Nie mogę zjeść już obiadu złożonego z ziemniaków? Chleba? Bułki z szynką? Rany boskie nie wiem co robić.

Aleksander Ropielewski

Jak najbardziej może Pani spożywać typowe pokarmy. Unikać należy cukrów prostych czyli cukru, słodyczy.