Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 0 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Grzybica na palcu

Witam, To pytanie zadaję sobie już od kilku miesięcy : Czy mam na tym palcu grzybicę ? Zdjęcia : 1 http://fotoo.pl/show.php?img=588428_1.jpg.html 2 http://fotoo.pl/show.php?img=588429_2.jpg.html 3 http://fotoo.pl/show.php?img=588430_3.jpg.html Z góry dziękuję za pomoc.
ponad rok temu

Domowe sposoby na kurzajki

Kurzajki to nieestetyczne zmiany, które powstają na skórze. Istnieje wiele metod na pozbycie się ich. Mogą to być również domowe sposoby. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o naturalnych sposobach na kurzajki.

Witam serdecznie. W przypadku podejrzenia grzybicy paznokcia konieczne jest wykonanie badania mykologicznego. W tym celu pobiera się właściwą ilość materiału z paznokcia lub spod niego. Następnie po odpowiednim przygotowaniu ogląda się preparat pod mikroskopem i zakłada hodowlę grzyba. W leczeniu stosuje się doustne leki przeciwgrzybiczne. W zależności od leku stosuje się różne schematy terapii – ciągłą, w której lek zażywa się codziennie, pulsową, w której lek zażywany jest codziennie przez tydzień z następową trzytygodniową przerwą, albo schemat, w którym lek stosuje się raz na tydzień. Leczenie grzybicy jest trudne, wymaga dyscypliny i cierpliwości ze strony pacjenta. Niestety ocenia się, że odsetek niepowodzeń leczenia grzybic paznokci sięga aż 25–50%. Tak więc polecam wizytę u dermatologa.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, ze zdjęć nie wynika, że jest to grzybica. Rozstrzygającym jest badanie mykologiczne płytki paznokcia, bez skierowania, koszt około 30 zł. To jednoznacznie rozwieje wątpliwości i przy pozytywnym wyniku da wskazanie do leczenia lekiem doustnym. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy