Grzybica na paznokciu dużego palca

Na paznokciu duzego palca mam grzybice nastepny palec swedzi rowniez na nodze na ktorej mam zylaki w kilku miejscach zrobila sie skora przesuszona czerwonawa itez swedzi co robic

Witam serdecznie. Grzybica paznokci to problem, który musi być koniecznie leczony przez lekarza dermatologa. W sytuacji, kiedy objawy roznoszą się na kolejne płytki paznokciowe należy jak najszybciej wdrożyć właściwe leczenie. Zwykle patogenem są dermatofity i to na nie trzeba zadziałać. Leczenie może być długie, ale to naturalne. Po zakończonym leczeniu proszę pamiętać o profilaktyce zakażeń grzybiczych paznokci, gdyż ma to kluczowe znaczenie by problem nie powracał. Jeśli nie wie Pani jak wygląda profilaktyka proszę o kolejne pytanie i odpowiem. Konieczna jest więc wizyta u specjalisty- dermatologa- domowe sposoby nie pomogą. Problem, jaki zauważyła Pani w okolicy gdzie są żylaki również najlepiej skonsultować z dermatologiem, nie podaje Pani zdjęcia, przyczyn może byc wiele. pozdrawiam.