Grzybica odzwierzęca

Jakiś czas temu na boku prawej nogi wyszedł mi czerwony okrąg, którego na początku nie zauważyłam. Smarowałam go różnymi kremami dostępnymi bez recepty, ale nie przechodziło. Po jakimś czasie dowiedziałam się, że jestem w ciąży i zapisałam się do dermatologa (termin 5 tygodni). W miedzy czasie pojawiły się 2 kolejne zainfekowane miejsca. Poczekałam jeszcze tydzień i znalazłam wcześniejszy termin wizyty (5 dni). Po wizycie dowiedziałam się że złapałam grzybicę (od zwierząt). Pani doktor zapisała mi lek o nazwie Eksoderil i zapisała na wizytę za 5 dni. Miną czwarty dzień i na skórze pojawiły się następne 3 zainfekowane miejsca (na pośladku i wzgórku łonowym). Dodam, że wcześniej zainfekowane miejsca nie zostały wyleczone. Daria

Witaminy w ciąży

Lek. Magdalena Pikul

Witam, niewiele mogę pomóc w tym przypadku, ponieważ nie mam możliwości obejrzenia tych zmian ani możliwości dopytania o objawy towarzyszące, o świąd, bolesność i inne ważne informacje. Natomiast myślę, że skoro lek przeciwgrzybiczy nie działa to dermatolog zaleci badanie mykologiczne zeskrobin naskórka dzięki czemu będzie wiadomo czy i z jakim rodzajem grzyba mamy do czynienia. Ewentualnie może wskazane będzie zastosowanie innego leku przeciwgrzybiczego. Druga możliwość jest taka, że być może jednak są to jakieś zmiany na tle alergicznym. Musi Pani po prostu zgodnie z zaleceniem udać się ponownie do dermatologa no i zobaczy Pani jakie będą jego dalsze zalecenia. Pozdrawiam!