Grzybica paznokci u 51-latka

Dzień dobry, Od ponad 2 lat "walczę" z grzybicą paznokci. Od /- pół roku kolejne badanie wykazało zakażenie drożdżakiem TRICHOPYTON RUBURUM - przepraszam ze ewentualną pomyłkę w nazwie. Oprócz paznokci co jakiś czas wyskakują afty i "ropnie" w nosie. Z Z treści Państwa art. wynika, iż może to być Grzybica oportunistyczna. Do kogo się zgłosić? Jakie badania wykonać aby tą diagnozę potwierdzić/wykluczyć? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do lekarza dermatologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Najlepiej do gabinetu dermatologicznego. W momencie gdy ma Pan rozpoznanie łatwiej jest wdrożyć leczenie. Prawdopodobnie będzie Pan wymagał leczenia miejscowego oraz doustnego. Jeżeli ma Pan grzybicę paznokci stóp to zapewne trzeba będzie wyrzucić stare obuwie w momencie rozpoczęcia leczenia.