Grzybica paznokci u stóp a antybiotyk Terbinafine

Dzień dobry mam pytanie?Mam grzybice paznokci u stóp lekarz przypisał mi antybiotyk TERBINAFINE 250.Pytam bo lubie sobie wypic piwko(np. 2 dziennie)czy ten anybiotyk jest mocny czy moge sobie pozwolic na piwo,bo podobno mam go brać 3 miesiące.prosze o odpowiedz Pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nie powinno łączyć się stosowanego leku z alkoholem. Picie alkoholu podczas terapii może skutkować uszkodzeniem wątroby.