Grzybica paznokcia a ciąża

Witam, mam 37 lat i jestem w 5tc. Zauważyłam niewielkie zmiany na paznokciu u stopy - prawdopodobnie grzybica, gdyż już wcześniej ją leczyłam po wizytach na basenie. Do tej pory stosowałam miejscowo Undofen, olejek herbaciany oraz preparat marki Sholl. Czy w ciąży mogę użyć miejscowo któryś z tych preparatów? Jeśli nie to proszę wskazać jaki mam używać. Wizytę u mojego ginekologa mam dopiero w przyszłą sobotę, a nie chcę żeby się choroba rozprzestrzeniała. Dziękuję z góry serdecznie za odpowiedź

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.