Grzybica po antybiotykach

Od niedawna zauważyłem zaczerwienienie żołędzi i do tego doszła biała wydzielina, swędzenie i pieczenie. Mam 12 lat, biorę antybiotyki, bo mam zapalenie ucha i niedawno miałem anginę. Czy to może być przez to? Zdaje mi się, że to grzybica, dlatego proszę was o pomoc. Aha, jeszcze jedno, czy można zdobyć jakiś lek bez recepty na grzybicę? Pozdrawiam

Witam!
Opisane objawy oraz fakt, że niedawno przyjmował Pan antybiotyki, wskazuje na to, że z dużym prawdopodobieństwem jest to grzybica. W aptece dostępne są bez recepty maści przeciwgrzybicze (trzeba powiedzieć farmaceucie, że preparat ma być odpowiedni do stosowania na błonę śluzową penisa, żeby np. nie polecono Panu preparatu przeznaczonego do walki z grzybicą stóp!). Jeśli ich stosowanie (2-3 razy dziennie na uprzednio umyte prącie) nie przyniesie ulgi w ciągu około 7-10 dni, warto udać się do lekarza po lek doustny (na receptę). Proszę się nie wstydzić lekarza - przecież każdemu może się zdarzyć grzybica po stosowaniu antybiotyków. Na przyszłość - podczas antybiotykoterapii trzeba spożywać probiotyki (np. jogurty, kefiry), aby uniknąć późniejszych kłopotów z grzybem.
Pozdrawiam!