Grzybica pochwy a starania o dziecko

Dzień dobry. Od paru dni mam wydzielnę z pochwy, w dodatku czasem jak serek. Domyślam się, że może to być objaw grzybicy? Zastanawiam się skąd to się wzięło, mimo tego, że używam płynu do higieny intymnej bez zapachu, papier toaletowy zwykly, niezapachowy, jak i wkładki higieniczne. Nigdy nie miałam do czynienia z czymś takim. Współżyję z partnerem, jesteśmy razem 8 miesięcy i nie było problemu, a tu nagle te dziwne upławy. Nie wiem czy fachowo to nazywam. Martwię się z tego wzgledu, że staramy się o dziecko. Czy to może mieć wplyw na zajście w ciążę??? Jestem już zapisana na wizytę do ginekologa, żeby to leczyć, ale jestem załamana, bo bardzo chciałabym, żeby w razie czego nie skompliowało to zajścia w ciążę badź w czasie ciąży. Proszę o poradę. Bardzo dziękuję. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Najprawdopodobniej przytrafiła się Pani grzybica pochwy. Konieczne jest leczenie Pani i partnera. Proszę się tak bardzo nie przejmować, grzybica sama w sobie nie obniży Pani płodności. Za to martwienie się bardzo utrudnia poczęcie dzidziusia...
Tak naprawdę grzybica pochwy zdarza się większości kobiet, także tych w ciąży i nic złego się nie dzieje. Ciąża sama w sobie sprzyja grzybicy pochwy - wtedy zdarza się naprawdę często i zazwyczaj, prawidłowo leczona, nie szkodzi dziecku.

Pozdrawiam!