Grzybica pochwy a współżycie

Od kilku dni zauważyłam białą, serowatą wydzielinę z pochwy i straszne swędzenie. Po przeczytaniu wielu artykułów na ten temat jasne jest dla mnie, że nabawiłam się grzybicy pochwy. Jednak mój ginekolog jest na urlopie, a wizytę umówioną mam dopiero na 6 maja. Chciałabym się dowiedzieć, czy mając grzybicę pochwy, można współżyć? (Czytałam, że jest to nawracający problem, a leczenie jest długotrwałe i dotyczy obojga partnerów). Czy można zarazić się grzybicą przez kontakt płciowy, gdyż nie chciałabym zarazić partnera? Oraz czy w takim wypadku seks oralny jest niewskazany? Prosiłabym również o pomoc doboru środka łagodzącego objawy, gdyż to swędzenie jest nie do wytrzymania.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Nie ma sensu czekać z tak nieprzyjemną dolegliwością jak grzybica pochwy aż do 6 maja! Proszę wybrać się do innego ginekologa, po co się męczyć tak długo! Grzybica pochwy może być przenoszona drogą kontaktów seksualnych, także oralnych (partner może dostać "pleśniawek" w ustach...), więc należy leczyć oboje partnerów, albo przynajmniej wstrzymać się z kontaktami seksualnymi do czasu wyleczenia jednego z nich.

Pozdrawiam!