Grzybica pochwy i candida albicans po leczeniu

Witam. Chorowałam na grzybicę pochwy, wyleczyłam ją (tak mi się przynajmniej wydawało) i zrobiłam posiew, żeby mieć pewność, że już nic w tej pochwie nie zostało. Z posiewu wyszło candida albicans- bardzo liczne. Jak to możliwe? Nie mam żadnych objawów, czuję się zdrowa, żadnego swędzenia, pieczenia, żadnych upławów. Gdy miałam faktycznie grzybicę, ból, pieczenie, było nie do zniesienia. Teraz nic, a wynik wskazuje na co innego. Czy to możliwe by infekcja przebiegała bezobjawowo?

Lek. Tomasz Budlewski

Zależy w jakiej ilości są to bakterie. Ale jest to możliwe. Proszę koniecznie udać do lekarza ginekologa