Grzybica pochwy oraz dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego

Witam! Niedawno przeszłam grzybicę pochwy, nawraca. Od pewnego czasu mam też problem z pracą jelit (zaparcia, nagłe biegunki, gazy, nietoleranja laktozy, czasami pieczenie w okolicach odbytu). Podkreślę, że ostatni czas w moim życiu był bardzo ciężki i stresujący, dość szybko łapałam przeziębienia i osłabienia. Czy możliwe, że grzybami candida mam zarażone inne narządy? Obecnie jestem w podróży i nie mam możliwości zrobić badań. Jak mogę walczyć z ewentualną grzybicą naturalnymi metodami?

Aleksander Ropielewski

Możliwe jest zakażenie ogólnoustrojowe, jednak jest to rzadka sytuacja i zwykle wiąże się z zaburzeniami odporności. Z naturalnych metod unikania grzybicy mogę podpowiedzieć unikanie spożywania słodyczy oraz podmywanie miejsc intymnych wodą z octem. Warto aby wykonała Pani badania w kierunku cukrzycy oraz HIV, które mogą sprzyjać infekcjom grzybicznym.