Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 1 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Grzybica pochwy u partnerki i profilaktyka dla partnera

Mam pytanie : moja partnerka ma zdiagnozowaną grzybice pochwy przez lekarza ginekologa . Poleciła mi bym tez się przebadał . Mam obawy że i mnie dopadło bo są małe zaczerwienienia nie wygląda to na jakiś ostry stan i nie odczuwam mocnych dolegliwości lecz profilaktycznie chciałbym zastosować jakiś lek skuteczny by dmuchać na zimne oczywiście bez konieczności wizyty u lekarza bo mam ograniczony dostęp do specjalisty :( ( długie kolejki i czas oczekiwania ) . Proszę mi poradzić jaki lek mogę ?
MĘŻCZYZNA, 43 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Aleksandra Witkowska
82 poziom zaufania

witam, powinien Pan otrzymać jednorazową dawkę flukonazolu, receptę mógł wypisać ginekolog partnerki albo może Pan pójść do lekarza rodzinnego.

pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy