Grzybica prącia. Jak ją leczyć?

Witam! Dwa lata temu moja żona, będąc w ciąży, zaraziła mnie grzybicą. Żona szybko i skutecznie pozbyła się dolegliwości, a ja, niestety, nie mogę. Początkowo od ginekologa żony dostałem maść przeciwgrzybiczą. Niestety, natychmiast po odstawieniu leku grzybica wracała. W międzyczasie kilkukrotnie z żoną nawzajem się zarażaliśmy. Po kilku miesiącach wybrałem się do lekarza. Dostałem lek przeciwgrzybiczy (500 mg przez 10 dni). Miałem spokój na kilka tygodni, ale znowu wróciło. Przeczytałem w internecie, że pomaga suplement diety. Faktycznie, stosując 1 tabletkę dziennie, miałem spokój z chorobą przez jakieś 6 miesięcy. Po tym okresie przerwałem jego zażywanie, grzybica jak zwykle wróciła, a gdy ponownie zacząłem go stosować już nie zadziałał. Nadal więc smaruję członek maścią przeciwgrzybiczą, unikając zbliżeń z żoną. Nie mam już sił na walkę z tą chorobą. Regularnie i dobrze się odżywiam, wyeliminowałem zupełnie cukier z diety, stosowałem różne preparaty ziołowe, o których przeczytałem w sieci - wszystko na nic. Co robić? Jakie leczenie zastosować? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Suplement diety może pomagać w profilaktyce, natomiast bywa nieskuteczny w momencie, gdy grzybica się już rozwinie. Proponuję ponowne leczenie doustnym preparatem przeciwgrzybiczym i  ewentualne powrócenie do zażywania suplementu diety. Jeśli pomagał Panu, być może warto stosować go przez cały czas?

Nawracające grzybice mogą być spowodowane innymi chorobami ogólnoustrojowymi - np. cukrzycą, innymi zaburzeniami hormonalnymi itp. Być może warto przebadać się u lekarza rodzinnego?

Pozdrawiam!