Wahanie co do orientacji swojej i partnerki

Mam 20 lat i jestem kobietą. Od jakiegoś roku jestem w związku z kobietą młodszą o rok, dodam również, iż jest to moja pierwsza miłość, więc wszystko jest dla mnie nowe. Mimo iż moja matka nie akceptuje takich związków, nie miałam nigdy styczności z osobami homoseksualnymi, a moje zainteresowanie kręciło się wokół chłopców, to zakochałam się w kobiecie. Zauważyłam również, że ostatnimi czasy jednak mężczyźni budzą we mnie odrazę, wręcz obrzydzenie - z zupełnie niewyjaśnionych przyczyn. Jednak od miesiąca coś się psuje w moim niemalże idealnym związku. Moja kobieta stwierdziła, że nie wyobraża sobie naszej przyszłości i chciałaby mieć kiedyś normalną rodzinę - typu mąż i dzieci. Z początku nic do mnie nie docierało, zerwałyśmy ze sobą, jednak po jakimś czasie do mnie wróciła twierdząc, że nie wie o co jej chodzi. W ogóle tego nie rozumiem, czyżby jej orientacja się nie wykształciła? Jest to możliwe, żeby była heteroseksualna? Z tego co wiem osoby biseksualne potrafią żyć z obiema płciami. Nie wspomnę już nawet o tym, że twierdziła całkiem niedawno, iż mężczyźni jej w ogóle nie interesują, że nie wyobraża sobie nawet stosunku. Zaczęłam się po prostu w tym wszystkim gubić i już nie tylko nie wiem jaką orientację ma ona, lecz i jaką mam ja. Proszę o jakąś pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Na temat opisanych przez Panią obaw, co do orientacji partnerki należałoby porozmawiać z nią. Ona najlepiej będzie wiedziała, co się z nią dzieje i dlaczego zachowuje się w ten sposób. Warto również, żeby Pani zastanowiła się, skąd biorą się wątpliwości w Pani. Może jest to spowodowane lękiem przed odrzuceniem społecznym i nowym, nieznanym dla Was obu światem?
Temat homoseksualizmu nadal jest trudny, a osoby homoseksualne są niejednokrotnie odrzucane przez swoje środowisko. Z tego powodu może u Pani i Pani partnerki powstawać lęk i niepewność, co do podjętych decyzji. Wspólne rozmowy mogą pomóc Wam rozwiązać Wasze problemy i wyjaśnić zachowanie partnerki.
Pozdrawiam