Gula po ugryzieniu kleszcza a złe samopoczucie podczas leczenia boreliozy

Witam .Ponad rok temu ugryzł mnie kleszcz.Nie miałem żadnych objawów.po 2 dniach w tym miejscu pojawiła się gula.nic nie bolało.Po roku ,gula zaczęła mnie bolec.Lekarz zrobił mi badania ,wynik wyszedł pozytywny,borelioza.IgG117,68 IgM61,09 Biorę doksycykline,ale zacząłem sie źle czuc. osłabienie, zawroty głowy,ból barków.ostatnio w dłoniach po zetknięciu z wodą ,jakby milion igieł mnie kuło. Czy tak powinienem się czuc,przy tym leczeniu?A zostało mi jeszcze 10 dni brania antybiotyku.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Objawy o których Pan pisze mogą być skutkiem niepożądanym leczenia doksacykliną. W tym przypadku kontynuacja antybiotykoterapii jest jednak niezbędna. Proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego w celu ewentualnej zamiany dotychczas stosowanego preparatu na inny.
Pozdrawiam!