Gula/guzek w okolicy pachwiny

Od jakiegoś czasu mam wyczuwalną gulę/guzek w okolicy pachwiny. Dokładnie jest to kawałek od wejśca do pochwy. Czy to może być węzeł chłonny? Jestem jakiś tydzień przed okresem. Dzisiaj zauważyłam, że boli mnie ta gula, kiedy dotykam. Iść z tym do lekarza? Wcześniej mnie nie bolało, a mam to już od jakiegoś czasu. Proszę o pomoc!
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Proponuję udać się do lekarza ginekologa, który Panią zbada i wyjaśni, co może być powodem dolegliwości. Guzek w okolicy ujścia pochwy może być związany ze stanem zapalnym tzw. gruczołu Bartholina. Może to być także powiększony węzeł chłonny, np. w wyniku infekcji toczącej się w tej okolicy.

Pozdrawiam serdecznie