Guz czy torbiel?

Witam, mam 28 lat, pierwszy raz robiłam USG piersi. Badanie wykazało, że w lewej piersi na g. 3.30, przyotoczkowo, wydziela się owalna, hypoechogenna, gładka struktura o wym. 4,5x3x3 mm. W opisie jest informacja, że może odpowiadać gęstej torbieli. Chciałabym się dowiedzieć, czy powinnam udać się do onkologa i czy powinnam zaprzestać brania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam serdecznie!

Torbiel jest łagodną zmianą - pęcherzykiem wypełnionym płynem, która często pojawia się u kobiet w wieku rozrodczym. Torbiele niewielkich rozmiarów można pozostawić do obserwacji w poradni ginekologicznej. W razie powiększenia, lekarz może torbiel nakłuć, co spełnia zarazem cel leczniczy, jak i diagnostyczny (badanie płynu pod mikroskopem). Nie ma wskazań do odstawienia tabletek antykoncepcyjnych.

Pozdrawiam serdecznie