Guz esicy i wynik badania histopatologicznego

Mój 83 dziadek jest po operacji guza esicy,wynik badania histopat. brzmi tak: fragment jelita dł.17cm,rak gruczolowy naciekajacy cewkowo kosmkowy jelita g1 naciek obejmuje caly obwod jelita nowotwor nacieka blone miesniową nei przekraczając jej.Marginesy chirurgiczne boczne wolne od nacieku raka. w 4 znalezionych węzłach chlonnych nie stwierdzono przerzutów nowotworu pT2.Proszę o pomoc co teraz? ma wytworzoną stomie a na chemie i tak ze względu na wiek go nie zakwalifikują. Pozdrawiam i dziękuj
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tym przypadku rak został całkowicie, doszczętnie wycięty. Był on w początkowej fazie rozwojowej. Tylko niewielkie miejscowe zaawansowanie. Wycięty w granicach zdrowych tkanek . W węzłach chłonnych wyciętych w czasie operacji nie znaleziono przerzutów co pozytywnie rokuje i świadczy o niskim zaawansowaniu nowotworu. W chwili obecnej oczywiście z wynikiem należy skonsultować się z onkologiem, ale zapewne leczenie dodatkowe nie będzie konieczne. On o wszystkim zadecyduje po bezpośrednim badaniu i analizie wszystkich wyników.