Guz esicy i wynik badania wycinków

witam,u mojej mamy 63 lata podczas kolonoskopii wykryto guz esicy,pobrano wycinki,odebrałam dziś mamy oto opis wyniku:Wycinki endoskopowe błony śluzowej jelita grubego i strzępki utkania o typie gruczolaka cewkowatego z dysplazją nabłonka dużego stopnia HG CoIN(dawniej adenocarcioma intramucosum).Materiał badany w całości-6wycinków-dwukrotnie krojony seryjnie.Wiem,że to nowotwór,ale czy o dużym stopniu złośliwości?jakie są rokowania takich nowotworów,czym się różni gruczolak od gruczolakoraka?

Witam.
Wynik wskazuje na raka esicy, dokładnie gruczolakoraka, ale we wczesnym stadium, nie przekracza błony śluzowej. Także trzeba szybko operować i jest duża szansa na radykalną operację. Gruczolak to guz łagodny, gruczolakorak to guz złośliwy, przy czym z czasem gruczolak może przechodzić w gruczolakoraka. Pozdrawiam i życzę zdrowia