Guz esicy z przerzutami do wątroby i miednicy mniejszej

Witam! Mój wujek (86 lat) ma zaawansowaną chorobę nowotworową (guz esicy z przerzutami do wątroby i miednicy mniejszej). Dzisiaj u niego byłem i zauważyłem obrzęk lewej k. dolnej. Zaintrygowało mnie. Domyślam się, że może mieć niski poziom albuminy min. z powodu niedożywienia, ale czemu ma tylko obrz. tylko jedną kończynę? Dodam, że nie miał do tej pory problemów z sercem. Proszę o odpowiedź.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Masy ognisk przerzutowych w miednicy mniejszej mogą uciskać naczynia w jej obrębie i utrudniać powrót krwi żylnej z kończyny do serca. Inną przyczyną może być zakrzepica w obrębie kończyny dolnej.