Guz głowy trzustki u 56-letniej osoby
Witam Mój tata ma 56lat i od około 2 lat cierpi na bóle brzucha. Parę dni temu wykryto u niego po USG jamy brzusznej 5cm guza głowy trzustki, ale z opisu wygląda, że niezłośliwy (D35). Pozostałe organy jamy brzusznej ok. Wyniki krwi w normie oprócz erytrocytów - są podwyższone. Ponadto skarży się na bóle chyba węzłów chłonnych szyi i wyżej w kierunku głowy. Czy mamy powody do dużego niepokoju? Czy po usunięciu guza jest szansa, że wszystko będzie ok? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
W przypadku zmiany łagodnej jest duża szansa na ustąpienie objawów i poprawę stanu ogólnego.
Lek. Tomasz Budlewski
na podstawie USG nie można określic czy guz jest złośliwy czy nie. Sugeruje wizyte u lekarza i dalsza diagnoistyke