Guz łagodny tarczycy z zagęszczeniem koloidu

Witam .usg tarczycy guz w prawym płacie o wymiarach 36x23 bez cech ucisku na tchawice ,wezły chłonne nie powiekszone w biegunie guz o wymiarach 17x13. Biopsja na podstawie nakłucia wiekszego guza :guz łagodny tarczycy z zagęszczeniem koloidu częsciowo z oznakami metaplazji oksyfilnej .MOJE PYTANIE :CZY OPEROWAĆ TE GUZY BADANIA HORMONÓW W NORMIE MORFOLOGIA RÓWNIEŻ

Tak, tak duże guzy (powyżej 3 cm średnicy) z oznakami metaplazji oksyfilnej należy operować. Ostateczną decyzję w tej sprawie powinien podjąć endokrynolog prowadzący.