Guz lewego płata tarczycy i wskazania do usunięcia tarczycy

Witam, w czasie badania USG szyi wykryto u mnie guza lewego płata tarczycy średnica powyżej 1 cm, zgłosiłam się do endokrynologa, zrobiłam potrzebne badania ( hormony wyszły w normie) miałam wykonaną biopsję.Lekarz po wykonaniu zabiegu powiedział mi że tarczyca będzie do usunięcia, ale poczeka jeszcze na wyniki , czy przy takich guzkach to standardowa decyzja, czy lekarz podejrzewa że to zmiana złośliwa, Mam 21 lat i jestem kobietą.

Jeżeli nie rak, to nie ma wskazań do usunięcia tarczycy, tylko kontrola USG co 6 m a potem co 1-2 lata