Guz mózgu w dzieciństwie a ciąża

Chciałam nawiązać do poprzedniego pytania. W wieku 6 lat miałam niegroźnego guza mózgu. Połowę mi wycięto a resztę zasuszono, bo miałam go na prawym móżdżku i tętnicy szyjnej. Czy coś może zaszkodzić dziecku w ciąży?

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Usunięty guz mózgu w dzieciństwie, który do tej pory nie daje o sobie znać, (Co to był za typ guza? Raczej był to guz o przebiegu łagodnym przebiegu?) należy uznać za w pełni wyleczony. Jest on sprawą przeszłą, nie wywierającą żadnego zagrożenia na przebieg ciąży w wieku dorosłym. W razie wątpliwości może Pani w każdym momencie zadać pytanie lekarzowi prowadzącemu ciążę. Jeśli uzna on za zasadne może skonsultować Pani przypadek z neurochirurgami.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.